Monitoring polepsza bezpieczeństwo w domu lub firmie. Ewolucja w technologii sprawiła, że ceny kamer spadają i jest to obecnie jedno z najbardziej popularnych zabezpieczeń. Szeroki asortyment na rynku kamer sprawił, że kupno kamery do monitoringu nie jest prostą sprawą. Jak zatem wybrać odpowiednią, która spełni wszystkie potrzeby?

W zależności od technologii można wyróżnić dwa rodzaje kamer. Do najpopularniejszych należą kamery sieciowe (IP) oraz analogowe HD przeznaczone do telewizji przemysłowej CCTV. Obecnie największą popularnością cieszą się te pierwsze, ponieważ oferują wysokie rozdzielczości, analitykę obrazu i dużą elastyczność przy bardzo małych rozmiarach oraz umożliwiają podgląd na żywo za pośrednictwem internetu. Nie zawsze jednak potrzebujemy tak zaawansowanego sprzętu, w wielu przypadkach wystarczy zwykła kamera nagrywająca obraz na dysk twardy. Inaczej sprawa się ma w dużych sklepach oraz magazynach. Tam konieczna jest instalacja monitoringu wysokiej jakości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dlatego należy zwrócić uwagę na wodoodporność oraz zabezpieczenia przed aktami wandalizmu. W domach natomiast często spotykane są kamery dyskretne, które przypominają urządzenia codziennego użytku.
Zupełnie inną kategorią kamer są te przeznaczone do monitoringu parkingów. Często wyposażone są w detektor ruchu oraz podczerwień, która pozwala na śledzenie ruchu również w ciemnościach. Dodatkowo taki rodzaj kamer jest znacznie bardziej wytrzymały.
Najlepszym wyborem jest zwrócenie się bezpośrednio do firm zajmujących się instalacją takich zabezpieczeń, ponieważ ich specjaliści dokładnie wiedzą jaki monitoring zastosować w konkretnym przypadku.

You are currently viewing Kamery do monitoringu – Jakie wybrać