Szybki postęp technologiczny nie oszczędził również telewizji przemysłowej. Analogowy monitoring wizyjny doczekał się nowych technologii.

Poza AHD, HD-CVI ( technologia Dahua w Polsce znana pod nazwą BCS), Turbo HD (Hikvision) i inni producenci kamer przeszli na technologie o rozdzielczościach HD. AHD, HD-CVI, Turbo HD to systemy HDCVI, który oznacza High Definition Transport Video Interface, które oparte są na tradycyjnym kablu koncentrycznym do transmisji wideo. Monitoring Warszawa. Powala nie tylko na przesłanie sygnału wideo rozdzielczości 720P / 1080P – w tym też audio – ale również na przesłać sygnał wideo na duże odległości, nawet do 500 metrów.

Na dzisiaj w przybliżeniu 100 mln kabli koncentrycznych łączących kamery analogowe w ciągu najbliższych 3-5 lat, łączyć będą kamery o wysokiej rozdzielczości HD. Niektórzy użytkownicy zaczynają się martwić, że przejście na kamery o rozdzielczości HD oraz FULL HD zmusi ich do położenia nowego okablowania i modernizacji połączeń sieciowych. Wymienionym użytkownikom dedykowana jest technologia AHD, HD-CVI i Turbo HD. Nie wymusza ona jak w przypadku monitoringu IP wymiany okablowania i całej infrastruktury a jedynie zmianę urządzeń. Wystarczy wymienić jedynie kamery i rejestrator w celu uzyskania obrazu o rozdzielczości HD i FULL HD.

Zalety HD-CVI, Turbo HD i AHD:

Transmisja sygnału wideo na odległość 500 metrów:
Jak wiemy konwencjonalne rozwiązania analogowe w telewizji przemysłowej ograniczone są do 100 metrów transmisji wideo. Technologia Turbo HD (HikVision) czy HD-CVI (BCS) oferuje transmisji wideo w rozdzielczości 1080p / 720p za pośrednictwem kabla koncentrycznego. Koszty produktów HD-TVI są bardzo przystępne, co pozwala na aktualizację systemu przy minimalnej inwestycji. To sprawia, że HDTVI jest idealnym rozwiązaniem, aby zmienić analogowe systemy monitoringu na HD.

System telewizji analogowej w rozdzielczości high definition 720p / 1080p (HD i FULL HD):
Podobnie jak HD-CVI (BCS) i Turbo HD (HikVision), nowe kamery HDTVI przesyła w czasie rzeczywistym obraz HD bez opóźnień. W HDTVI rejestratora obsługuje pełny czas nagrywania wideo 720P / 180P. Dzięki użyciu HDTVI kompatybilnych kamer i rejestratorów, użytkownik może skonfigurować zupełnie nowy system nadzoru analogowego HD lub łatwo uaktualnić istniejącą konwencjonalny system analogowy do systemu nadzoru HD. Monitoring Warszawa.

Kompatybilność z systemami monitoringu IP i monitoringu analogowego: Rejestrator HDTVI wspiera kamery analogowe, które mogą być w użyciu zamiennie z kamerami HDTVI oraz stwarza możliwość podłączenia jednej lub dwóch ( w zależności od modelu) kamery IP co daje dużą elastyczność systemu.

HD vs monitoring analogowy:

Reasumując, zaletą HD TVI w porównaniu z systemem analogowym to:
1. rozdzielczości HD 720p / 1080p na 25 / 30fps na
2. dłuższa odległość pomiędzy kamerą a rejestratorem
3. Brak utraty jakości obrazu i opóźnienia transmisji
4. Opcjonalnie możliwość użycia przewodu UTP, który jest znacznie wygodniejszy w instalacji
5. Na jednym kablu UTP można podłączyc dwie kamery

You are currently viewing AHD, HD, CVI, Turbo HD a system analogowy