Technologia STARLIGHT

W 2018 roku najwięcej emocji budziła technologia STARLIGHT w kamerach. Nowa technologia, która potrafi uzyskać znakomity obraz z kamer monitoringu wizyjnego w warunkach ograniczonego oświetlenia.

Do najważniejszych cech technologii Starlight jest połączenie wysokoczułych i wysokorozdzielczych przetworników obrazu z zaawansowanymi algorytmami adaptacyjnymi pozwalającymi kamerom na rejestracją kolorowego obrazu w warunkach minimalnego oświetlania. Kamery Starlight charakteryzują się bardzo wysoką czułością umożliwiającą rejestrację obrazu w kolorze przy bardzo słabych warunkach oświetleniowych, podczas gdy kamery innych producentów oferują jedynie obraz czarno-biały. Dzięki technologii Starlight kamery oferują również obraz czarno-biały w warunkach ekstremalnie słabego oświetlenia, gdzie inne kamery w ogóle nie są w stanie zarejestrować obrazu.


W przeciwieństwie do popularnych kamer wyposażonych standardowe matryce i w doświetlacze IR, urządzenia stosujące technologię Starlight pozwalają na rejestrację szczegółów obrazu w całym kadrze, bez konieczności przechodzenia kamery w tryb doświetlania sceny światłem IR (lub też opóźniając moment włączenia doświetlacza do ekstremalnie trudnych warunków), co pozwala na dostrzeżenie kolorów nawet w miejscach znacznie oddalonych od źródeł światła. Większość producentów kamer stosuje własne algorytmy wspomagające przetwornik, do najpopularniejszych należą: wydłużenie czasu elektronicznej migawki, inteligentną adaptację do warunków oświetlenia sceny (kamera sama decyduje kiedy zastosować tryby WDR, BLC, HLC itp) czy też uruchomienie trybu dynamicznego usuwania szumu.

Gdzie stosować kamery z technologią Starlight?

We wszystkich tych miejscach gdzie jest bardzo słabe oświetlenie. Najczęściej do monitoringu obszarów na zewnątrz, które w warunkach nocnych oświetlone są bardzo słabo (parki, place parkingowe, monitoring miejski itp.). W iejscach gdzie bardzo ważne jest rejestracja koloru w widzianej scenie. Starlight również doskonale nadaje się do rejestracji obrazu w obszarach, które narażone są na dynamicznie zmiany oświetlenia o szerokiej skali (od braku światła, do światła intensywnego). Doskonałym przykładem takich obiektów są np. hangary, hale magazynowe itp.

Gdzie stosowanie kamer w technologii Starlightnic jest bezzasadne?

We wszystkich pomieszczaniach, w których jest stałe oświetlenie. Pozbawione okien korytarze budynków oświetlone 24h na dobę, wnętrza magazynów podziemnych pozbawione dostępu zewnętrznych źródeł światła, piwnice itp. Bardzo często w takich miejscach źródło światła pozwala na poprawną rejestrację szczegółów w kolorze nawet za pomocą kamer ze zwykłymi przetwornikami.

O ile są droższe i czy warto kupować kamery w technologi Starlight?

Kamery wyposażone w technologię Starlight są katalogowo droższe o około 30-40%. Należy pamiętać, że każdy system musi spełniać swoją rolę w różnych warunkach i być podporządkowany konkretnym celom. Od celów jakim ma służyć monitoring oraz warunkom w jakich kamery mają wypełniać swoje funkcję uzależniony jest zakup kamer w tej technologii.

You are currently viewing Czy warto kupić kamerę w technologii Starlight