Domofon w bloku mieszkalnym jest na pierwszej linii chroniącej nas przed osobami niepożądanymi. Jak wszyscy wiemy to wejście do budynku – przez osoby nieuprawnione – musi poprzedzić połączenie przez domofon z którymś z mieszkańców, akceptację i otworzenie drzwi przez lokatora bloku. Co się dzieje jak przychodzi listonosz lub roznosiciel ulotek!?

Dzwoni, domownik odbiera i otrzymuje informację w postaci wypowiedzianych słów : ulotki, poczta lub inne. Przeważnie automatycznie otwieramy drzwi w takich przypadkach. Tylko jak wiadomo może to być każdy, lokatorzy otwierają drzwi w takich sytuacjach niemal automatycznie.
Tutaj należy zastanowić się po co nam potrzebna jest kontrola dostępu!? Do czego ma służyć domofon, jeżeli otwieramy osobom niezidentyfikowanym wejście do naszej twierdzy jaką jest nasz dom!? Dlatego, że jesteśmy mili i wierzymy w dobre intencje bliźniego. Należy jeszcze wspomnieć o jednej najistotniejszej rzeczy, która jak wydaj się jest niezauważalna. Mianowicie błędy w fazie projektowej przy planowaniu instalacji domofonu. Domofon Warszawa.
Listonosza należy wpuścić ponieważ przynosi nam niczym posłaniec wiadomości ze świata. Tylko dlaczego do strefy chronionej!? Dlaczego nasze wejścia do bloków posiadają kontrolę dostępu przed strefą gdzie znajdują się skrzynki pocztowe!? To właśnie do nich regularnie i najczęściej próbują dostać się osoby nie będące lokatorami.
Domofon czyli kontrola dostępu chroniąca nas powinna znajdować się w drzwiach dzielących pomieszczenie nazywane “wiatrołapem” w którym zainstalowane są skrzynki pocztowe a klatką schodową umożliwiającą dostęp do mieszkań. Domofon Warszawa. Takie rozwiązanie umożliwi dostęp do skrzynek pocztowych oraz pozwala chronić wejście od osób nieuprawnionych na obszar chroniony kontrolą dostępu.
Najczęściej w naszych blokach mieszkalnych domofony instalowane są na zewnątrz budynku. Przed “wiatrołapem” dlatego należy zastanowić się czy montaż w tych miejscach domofonu jest uzasadniony czy też jedynie dla naszej własnej satysfakcji z posiadania domofonu.

You are currently viewing Domofon w bloku mieszkalnym