Blog (19) To co mamy na warsztacie

Blog

Nowe funkcje kontroli dostępu ROGER

Instalator by

 Nowe funkcjonalności w systemie kontroli dostępu ROGER

  • Integracja z systemem alarmowym GALAXY DIMENSION (HONEYWELL)
  • Integracja z systemem zarządzania wideo VMS XProtect (MILESTONE)
  • Wizualizacja i sterowanie systemem alarmowym INTEGRA (SATEL) z poziomu map
  • Nowe typy reakcji na zdarzenie: wyślij SMS, wyślij raport obecności przez e-mail, eksportuj dane do pliku RCP

Kontrol dostępu ROGER zintegrowana z Milestone

Instalator by

W ramach integracji systemu RACS 5 z platformą XProtect firmy Milestone do monitoringu wizyjnego dostępne są dwa scenariusze pracy. W pierwszym z nich zakłada się, że głównym oprogramowaniem do monitoringu obiektu jest VISO, które może korzystać z zasobów systemu XProtect. W takim układzie program VISO umożliwia pobieranie i wyświetlanie materiałów wideo i zdjęć z systemu Milestone w powiązaniu ze zdarzeniami zarejestrowanymi w systemie RACS 5 jak też udostępnia podgląd online z kamer systemu XProtect w dedykowanym oknie oraz na mapie. Drugi scenariusz pracy zakłada, że głównym oprogramowaniem do monitoringu obiektu jest XProtect, które po zainstalowaniu opracowanej przez firmę Roger wtyczki (plug-in) jest w stanie rozpoznawać i reagować na zdarzenia generowane w systemie RACS 5 jak też pozwala wydawać zdalne polecenia do systemu RACS 5 (np. otwarcie przejścia). Możliwe jest stosowanie obu scenariuszy pracy jednocześnie po to by naprzemiennie lub równoległe wykorzystywać programy VISO oraz XProtect do monitorowania obiektu.

Rejestracja czasu pracy

Instalator by

Z każdym miesiącem zwiększa się ilość zapytań o instalację systemu RCP ( Rejestracja Czasu Pracy ). Zrealizowaliśmy już wiele projektów dotyczących RCP, optymalizując w ten sposób funkcjonowanie firm oraz podnosząc dochód. W naszej ofercie posiadamy znakomity system polskiego producenta firmy ROGER. Producentem jest polska firma z wieloletnią tradycją, która nieustawicznie rozwija swój produkt. Elastyczność a zarazem prostota oprogramowania zapewnia niezwykłą funkcjonalność oraz trwałość. Posiadamy Autoryzację firmy Roger co zapewnia nam wsparcie oraz dostęp do najnowszych rozwiązń tej firmy. Rejestracja Czasu Pracy oparta jest na kontroli dostępu i może działać w sposób zintegrowany z nią lub jako moduł autonomiczny system rejestracji czasu pracy.

Monitoring składowiska odpadów

Instalator by

Tło zdarzeniowe

W ubiegłych latach odnotowano wzrost liczby pożarów na wysypiskach i składowiskach oraz w sortowniach i zakładach przetwarzających śmieci. Wg danych Ministerstwa Środowiska od początku 2018 r. do maja odnotowano 63 pożary składowisk, w tym 27 bardzo dużych angażujących kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej.

Sztuczna inteligencja w monitoringu

Obecnie znajdujemy sztuczną inteligencję (z ang. AI- Artificial Intelligence) w pojazdach autonomicznych, aplikacjach medycznych, wyszukiwarkach, wirtualnych asystentach i rozpoznawaniu obrazów. Niektórzy twierdzą, że nie ma jeszcze „prawdziwej” sztucznej inteligencji i że stworzenie prawdziwej aplikacji AI zajmie wiele lat. Rozważmy, jak daleko zaszła AI i co może potencjalnie zrobić dla społeczeństwa i nadzoru.

Czy warto kupić kamerę w technologii Starlight

Technologia STARLIGHT

W 2018 roku najwięcej emocji budziła technologia STARLIGHT w kamerach. Nowa technologia, która potrafi uzyskać znakomity obraz z kamer monitoringu wizyjnego w warunkach ograniczonego oświetlenia.

Do najważniejszych cech technologii Starlight jest połączenie wysokoczułych i wysokorozdzielczych przetworników obrazu z zaawansowanymi algorytmami adaptacyjnymi pozwalającymi kamerom na rejestracją kolorowego obrazu w warunkach minimalnego oświetlania. Kamery Starlight charakteryzują się bardzo wysoką czułością umożliwiającą rejestrację obrazu w kolorze przy bardzo słabych warunkach oświetleniowych, podczas gdy kamery innych producentów oferują jedynie obraz czarno-biały. Dzięki technologii Starlight kamery oferują również obraz czarno-biały w warunkach ekstremalnie słabego oświetlenia, gdzie inne kamery w ogóle nie są w stanie zarejestrować obrazu.

Kamery do monitoringu - jakie wybrać

Monitoring polepsza bezpieczeństwo w domu lub firmie. Ewolucja w technologii sprawiła, że ceny kamer spadają i jest to obecnie jedno z najbardziej popularnych zabezpieczeń. Szeroki asortyment na rynku kamer sprawił, że kupno kamery do monitoringu nie jest prostą sprawą. Jak zatem wybrać odpowiednią, która spełni wszystkie potrzeby?

Najczęściej spotykane funkcje w kamerach przemysłowych CCTV

Instalator by

Kamery do telewizji przemysłowej dzięki dodatkowym funkcjom można ustawić w różnych warunkach pracy. Monitoring Warszawa. Nie zawsze mamy idealne oświetlenie. Z reguły montowane one są w taki sposób, aby widziały całe okno. Przy dużym natężeniu światła z zewnątrz w starszych modelach kamer, powodowały jej oślepienie. Na co zwrócić uwagę? Jak dobrać kamerę aby spełniała nasze oczekiwania w trakcie pracy? Monitoring Warszawa. Profesjonalne urządzenia posiadają o wiele więcej ustawień ale naszym zadaniem jest przybliżenie niektórych a zarazem najważniejszych funkcji na które trzeba zwrócić przy wyborze kamery do monitoringu IP lub monitoringu analogowego.

Domofon w bloku mieszkalnym

Instalator by

Domofon w bloku mieszkalnym jest na pierwszej linii chroniącej nas przed osobami niepożądanymi. Jak wszyscy wiemy to wejście do budynku - przez osoby nieuprawnione - musi poprzedzić połączenie przez domofon z którymś z mieszkańców, akceptację i otworzenie drzwi przez lokatora bloku. Co się dzieje jak przychodzi listonosz lub roznosiciel ulotek!?

Subskrybuj to źródło RSS